Ośrodek odwykowy Opole

Naszym najmłodszym dziełem jest ośrodek odwykowy w Opolu, który specjalizuje się w terapii uzależnienia od alkoholu. Cała kadra pracownicza oraz program terapeutyczny przystosowane są do leczenia alkoholizmu.

Placówka, w której mieści się ośrodek odwykowy zlokalizowana jest na opolskim Chabrowie w okolicy Kamionki. Zlokalizowany na uboczu zapewnia ciszę i spokój podczas pobytu dla każdego uczestnika terapii.

Terapia uzależnień w Opolu

Terapeutami uzależnień w Opolu są doświadczone i wykwalifikowane osoby. Mało tego, większość z nich sama przechodziła przez własną terapię i zachowuje abstynencję od kilkunastu lat. Dzięki temu doskonale rozumieją oni wszystkich pacjentów, nie tylko na podstawie książek i zajęć, ale przede wszystkim z własnych przeżyć. Są oni ogromnym wsparciem dla uzależnionych. Dodatkowo znają oni wszystkie mechanizmy, jakie rządzą uzależnieniem, co z kolei sprawia, że nie poddadzą się żadnym manipulacjom i sztuczkom.

Podczas terapii uzależnień w Opolu wszyscy pacjenci uczą się wszystkich aspektów związanych z chorobą, ale także tego, jak radzić sobie po wyjściu z ośrodka odwykowego. Prowadzący kładą szczególny nacisk na spotkania Anonimowych Alkoholików i metody kontynuacji leczenia.

Oferta ośrodka odwykowego

Jak już wspominaliśmy, największy nacisk kładziemy na terapię stacjonarną. Jednak nie każda osoba może sobie na to pozwolić ze względu na pracę, dzieci czy inne okoliczności. Z tego względu ośrodek odwykowy w Opolu jest jedyną z naszych placówek, która oferuje leczenie alkoholizmu w trybie ambulatoryjnym. Są to jednak zajęcia niepołączone z grupą, która przebywa na stacjonarnej terapii uzależnień.

Jak w każdym innym naszym ośrodku, oferujemy odtrucie organizmu od alkoholu, ale tylko dla osób zdecydowanych na podjęcie późniejszej terapii. Samego detoksu nie przewidujemy w swoich usługach.

Jak się dostać do ośrodka odwykowego w Opolu?

Aby zostać przyjętym do naszego ośrodka odwykowego, należy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo (później zaś telefonicznie). Są tak naprawdę tylko trzy warunki, które muszą zostać spełnione:

  1. W pierwszej kolejności musimy mieć wolne miejsca, ponieważ ich ilość jest ograniczona (nasza placówka liczy 10 miejsc dla mężczyzn oraz 6 dla kobiet).
  2. Osoba, która ma podjąć terapię uzależnień w Opolu, musi wyrazić zgodę i chęci na leczenie, a po przyjeździe podpisać kontrakt zobowiązujący do przestrzegania zasad w ośrodku.
  3. Uiszczenie opłaty za pobyt, która może być podzielona na raty - ustalamy to indywidualnie po przyjeździe (uzależnieni, którzy nie wymagają detoksu, płacą stosunkowo mniej).

terapia uzależnień Opole

TERAPIA KRAKÓW