Odtruwanie alkoholowe

Podjęcie decyzji o odtruciu alkoholowym to najlepsza droga do pokonania choroby, lecz nie przychodzi ona łatwo. Często pacjent zgłasza się na detoks za namową rodziny i przyjaciół, a sam nie wyraża chęci do współpracy. Takie podejście zazwyczaj nie ma pozytywnych skutków i nie ułatwia terapii, ale można je odmienić w trakcie leczenia. Odbywa się ono w specjalistycznych ośrodkach dla osób uzależnionych, a odtruwa jest pierwszym etapem terapii.

Odtruwanie alkoholowe
http://www.odtruwamy.pl
Dojeżdżamy na terenie Warszawy i okolic.
Działamy przez całą dobę.

Następnie po niej następuje długotrwały okres abstynencji, który odbywa się z udziałem ciągłej kontroli lekarzy oraz psychologów, którzy udzielają rad i wsparcia jak uporać się z chorobą. Po odbyciu takiego detoksu i zwycięską walką z uzależnieniem zdrowa osoba nigdy więcej nie powinna sięgać po alkohol, istnieje bowiem ryzyko nawrotu choroby. Odtruwanie poza opieką psychologiczną wiąże się z leczeniem farmakologicznym, a polega ono na podawaniu odpowiednich płynów za pomocą kroplówki, dzięki którym możliwe jest pozbycie się objawów występujących podczas tzn. zespołu abstynencyjnego.

Leczenie alkoholizmu jest czasochłonne, gdyż nie należy przeprowadzać leczenia zbyt gwałtownie. Powinno się stopniowo przyzwyczajać pacjenta do trzeźwości. Pomimo tego jest to najlepszy sposób na pozbycie problemu i rozpoczęcie normalnego życia.

Podobne wpisy